Holiday Ingleses Aparthotel
Holiday Ingleses Aparthotel Florianópolis ligger inom 25 minuters promenad från Ingleses Beach.
Hotellet ligger i distriktet Ingleses, inom 4 km från Florianópolis. Cirka 10 minuters bilresa från detta hotell hittar gästerna Brava-stranden. Gästerna hittar tågstationen Main Bus inom 25 km från boendet.
Rummen på Holiday Ingleses Aparthotel i Florianópolis har balkong samt luftkonditionering för din bekvämlighet. Gästerna kan hitta kylskåp och köksredskap i rummen.
Restaurangen Sushi Boat är också belägen cirka 5 minuter bort till fots.
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats40 km
- Tågstationer
- Main Bus Station25 km
Bekvämligheter på boendet
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Matbord
- Tvättmaskin
- Radio väckarklocka
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av Holiday Ingleses Aparthotel?
Den närmaste tågstationen är Main Bus, som finns ungefär 50 minuters bilresa från Holiday Ingleses Aparthotel. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Holiday Ingleses Aparthotel?
Gästerna på Holiday Ingleses Aparthotel måste checka ut vid 11:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuder Holiday Ingleses Aparthotel?
Holiday Ingleses Aparthotel erbjuder gratis avbokning. För mer information, kontakta hotellpersonalen.